cast ajans

CAST AJANS

Cast ajans çalışma şekli

Yapımcı firma cast ajanstan deneme çekimi için adayları ister. Cast ajansı adayları deneme çekimi yapılacak yere yönlendirir. Örnek vermek gerekirse, bir reklam için şişman orta yaşlı bir kişi aranıyor. Sizin özelliklerinizde bu rol ile örtüşüyor.. Bu sizin ilk adımınızdır ve deneme çekiminin yapılacağı yere gidersiniz.

Çoğunlukla yol paralarınızı kendiniz ödersiniz çünkü deneme çekimleri olmadan rol almanızın imkanı oldukça azdır.

Deneme çekiminin yapılacağı yer bir fotoğraf stüdyosunu andırmaktadır. Her yerde ışıklar ve küçük bir set sizi beklemektedir. Burada çalışanlar hemen sizin bilgilerinizi alırlar ve elinize bir pano vererek fotoğrafınızı çekerler. Bir nevi fişleniyormuş havasında panoyu elinizde tutarsınız ve ilk pozunuzu verirsiniz. Panoya yaşınız, adınız, boyunuz ve ölçüleriniz yazılır. Ayrıca bir de hangi ajanstan geldiğinizi eklemeniz gerekmektedir.

İlk adımı attıktan sonra genel fotoğraf çekimi yapılır. 45 derece ,90 derece, önden, çaprazdan fotolar çekilir ve ardından kamera kayıt kısmına geçersiniz. Önce kısacası kendinizi tanıtırsınız. Yaşınız, isminiz, boyunuz ve kilonuzu söyledikten sonra kısaca kendinizden de bahsedebilirsiniz ama çoğu yerde buna izin vermezler. 30 saniye süren bu çekim sadece sizin genel bilgilerinizi almak için yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için cast ajans .

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s